Excel’de Bilinmeyenler – Özet Tablolarda Gruplama Özelliği


Excel’de Verilerinizi Tek Tıklama ile Gruplamak

vidoport.com üzerinde yeni eklenen eğitim videolarından olan Excel’de gruplama özelliğinin kullanım eğitim videosun’de Excel’de oldukça işe yarayan gruplama özelliğinin nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

Excel’de Gruplama özelliğini kullanarak, verilerinize ek alanlara ihtiyaç duymadan sayısal alanlarına, metin alanlarına ve tarih alanlarına göre gruplandırabilirsiniz.

Excel_bilinyenler_gruplama_ozelligi_vidoport.com

Excel’de gruplandırma özelliğini eğitim videosunu izlemek için tıklayın.

http://goo.gl/NcqaKh

Excel’de gruplama özelliğini kullanarak örneğin tarih değerlerini Aylar, Yıllar, Çeyrek değerlere göre gruplamak mümkündür. Oluşturduğunuz tablo’da tarihsel bir alan varsa, bu tarihsel alandan yararlanarak hızlı bir şekilde Ay lara göre gruplandırabiliriz.

Benzer şekilde sayısal değerleri ve metinsel değerleri de gruplamak mümkündür.

Eğer, gruplarda farklı değerler varsa, gruplama özelliğini kullanamazsınız.  Aynı sütunda tarih, metin gibi farklı değerler, gruplama işlemini engel olur.

Kariyerinizde önemli bir yer tutan, etkin Excel kullanımını, online Excel eğitimlerimiz sayesinde rahatlıkla kursa gitmeye gerek kalmadan kendi başınıza ve istediğiniz noktadan öğrenebilirsiniz.

Yazının orijinaline https://vidoport.wordpress.com/2016/02/18/excelde-bilinmeyenler-ozet-tablolarda-gruplama-ozelligi/  adresinden erişebilirsiniz.

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.