Çalışma Sayfanızda Görebileceğiniz Renkli Üçgenler Nedir?


Hücrede gösterilebilecek renkli üç üçgen yeşil (hata), kırmızı (açıklama) ve mordur.

Yeşil üçgen Hücrenin sol üst köşesinde yeşil üçgen bulunması,hücredeki formülde hata olduğu anlamına gelir. Hücreyi seçerseniz, Hata İzle düğmesi belirir. Kullanılabilecek seçeneklerin listesini görmek için düğmenin yanındaki oku tıklatın.

Kırmızı üçgen Hücrenin sağ üst köşesinde kırmızı üçgen bulunması, hücrede bir açıklama olduğu anlamına gelir. Fare işaretçisini üçgenin üzerinde bekletirseniz, açıklama metnini görebilirsiniz.

 

Mor üçgen Hücrenin sağ alt köşesinde mor üçgen, hücrede akıllı etiket bulunduğu anlamına gelir. Fare işaretçisini üçgenin üzerinde bekletirseniz, Akıllı Etiket Eylemleri düğmesi belirir. Kullanılabilecek akıllı etiket seçeneklerinin listesini görmek için düğmenin yanındaki oku tıklatın.

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.