vidoport.com’da bu hafta..


Excel’de üç sütunda yer alan bilgileri grafiğe dönüştürmek

vidoport.com

vidoport.com

Excel 2013’de yer alan Birleşik grafik oluşturma özelliği sayesinde üç sütunda yer alan bilgilerin grafiğini oldukça hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bununla ilgili eğitim videomuz, tüm üyelerimizin izleyebilmesi için ücretsiz olarak vidoport.com üzerine yüklenmiştir. İzlemek için tıklayınız..

Excel’de Formüllerde Duyarlılığı Ayarlamak

Excel’in ilginç bir özelliği olan ve pek bilinmeyen formüllerdeki duyarlılığı ayarlama özelliği özellikle düşeyara gibi işlevleri kullanıyorsanız oldukça işinize yarayan bir özellik.  Örneğin, bir formül sonucu olarak hücre adresinize 0,83 görseniz bile kuruş hanesini arttırdığınızda 0,8345 gibi bir değer gelir.  Sizde Düşeyara işlevi ile 0,83 değerini aratıyorsanız, iki değer aynı olmadığı için 0,83 değerini Düşeyara bulamaz. Formüllerdeki duyarlılığı ayarla ifadesini aktif ederseniz ve hücre için de 0,83 değerini kuruş hanesini azaltarak ayarlarsanız, Düşeyara bu değeri tablo da bulacaktır.  İlginç bir konu olan bu eğitim videosunu izlemek için tıklayınız.

Excel’de Aralıkları Tabloya Dönüştürmek ve Dilimleyicileri Kullanmak

Dilimleyicileri Özet tablolarda kullanabildiğimiz gibi veri listelerimizi aralıklara dönüştürerek, aralıklarda da kullanabiliriz.  Aralığa dönüştürülen tablolarda hızlı bir şekilde filtreleme özelliği sağlayan dilimleyicileri, nasıl kullanacağınızı eğitim videosunda izleyebilirsiniz.

Siz veya şirketiniz Webadam Müşterisi iseniz şanslısınız.

IBS Bilişim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi adına tescilli olan webadam.com, amacı firmanın İnternet Hizmetlerini web üzerinden son kullanıcılara sunmak olan bilgilendirme, müşteri destek, ve satış hizmetlerini içeren web portalidir. Alan adı alımı, mobil web sitesi yapımı gibi bir çok alanda çalışan webadam.com müşterileri vidoport.com üzerinden 1 aylık ücretsiz eğitim alma şansına sahipler… Bu üyelikten yararlanmak için webadam.com ile irtibata geçebilirsiniz.

Forum Sayfalarımızı Kullanın.

Forum.vidoport.com, vidoport.com üyelerimizin kendi aralarında haberleştikleri ve bilgilerini paylaştıkları bir çözüm merkezi. Farklı sorular ile karşılaşmak ve kullanıdığınız bilgilerin dışında farklı bilgiler edinmek için oldukça uygun bir ortam. Sorularınızı, kısayollarınızı ve çözümlerinizi forum.vidoport.com üzerinde paylaşabilirsiniz. Forum sayfamızı ziyaret etmek için tıklayınız..

Türkiye’nin bilişim eğitimleri alanındaki yeni yıldızı vidoport.com ile şirketinizi tanıştırın…

Şirket içi İleri Düzey Excel eğitimlerimiz, 12 Saat veya 16 Saat olarak düzenleniyor ve Eğitim içerikleri şirketinizin çalışma alanına göre belirleniyor.  Eğitime katılanlara eğitim notları ve 1 yıllık online Excel üyeliği ücretsiz veya alınan eğitime göre 1 yıllık tam üyelik ücretsiz olarak veriliyor. Kurumsal Eğitim başvurusu için tıklayınız..

vidoport.com hakkında….
————————————————————————————————————————————————————-

Gelişen teknolojilere hızla ayak uydurmak, mesleki kariyerinizde bir adım daha öne gidebilmek için vidoport.com Online Bilişim Akademisindeki 7/24 online eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

Gerek kurumlara, gerek bireylere sunduğu üstün kalitedeki BT eğitim programlarıyla online eğitim sektöründe yerini alan vidoport.com Online Bilişim Akademisi, bütünüyle profesyonel bilişim eğitimlerine odaklanmış yapısı ve kadrosu ile en kaliteli eğitimi alabileceğiniz bir kuruluştur.

http://www.vidoport.com üzerinden Excelİleri Düzey Excel EğitimleriExcel Uzmanlık EğitimleriExcel İşlevler eğitimleriMicrosoft WordMicrosoft PowerPointMicrosoft OutlookGoogle DriveLibre Office eğitimleri ile Windows 8.1 ve Virüs Programlarının eğitimlerini alabilirsiniz.

vidoport Online Bilişim Akademisi; Online Bilişim Eğitimleri Veren, yıllık ve aylık abonelik üzerinden çalışan bir eğitim sitesidir. Tüm eğitimlere kullanıcı adı ve şifre kullanılarak vidoport.com üzerinden erişilebilir. Eğitimlere katılmak için internet bağlantısı gerekmektedir.

vidoport Online Bilişim Akademisi, işinizde bilgisayar ile ilgili ihtiyaç duyacağınız bilgileri bulmak için en hızlı yollardan biridir.

Kurumsal alanda da çok sayıda firma, personeline vidoport.com üzerinden online eğitimler aldırmaktadır.  Çalışanlarının mesai düzenlerini bozmadan eğitim almalarını sağlayan online eğitimler, düzenli olarak firmalara raporlanmakta ve katılanların eğitim süreçleri takip edilmektedir.

Online Eğitimlerimiz ile,

  •       Zamandan ve mekandan bağımsız olarak eğitimlerinizi alabilirsiniz.
  •       Eğitimlere başlama düzeyinizi siz belirlersiniz. İstediğiniz konudan başlayabilir, istediğiniz konuya geri dönebilirsiniz.
  •       İster tabletinizden, isterseniz cep telefonunuzdan eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  •       Kursa yetişme derdi olmadığı için eğitimlerinizi istediğiniz zamanda alabilir, istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  •       Eğitimlerde anlatılan konulardaki uygulama dosyalarını indirerek, eğitimle aynı anda uygulama yapabilirsiniz.
  •       Sürekli güncellenen içerikler ile güncel kalırsınız ve yeniliklerden haberiniz olur.

http://www.vidoport.com

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.