Excel’de Hücre İçindeki Değeri Değiştirince Resimlerin Değiştirmesini Sağlamanın Yöntemi.


Excel’in gelişmiş özelliklerinden birisi olan Veri Doğrulama, İndis, Kaçıncı işlevlerini ve Ad tanımlamlarını kullanarak, hücre içinde bir değeri seçtikten sonra, seçmiş olduğunuz değerin resmini getirmek için öncelikle Veri Doğrulamayı kullanarak A sütununda bulunan değerleri E2 hücresine getirmemiz gerekir.  Sonra da İndis ve Kaçıncı işlevlerini kullanarak B sütununda bulunan değerleri E2 hücresinde seçmiş olduğunuz değerin fiyatını getiririz.

Excel Uzmanlık Ömer Bağcı

Excel Uzmanlık Ömer Bağcı

Daha sonra da ad tanımlama yönetimiyle de resimleri buraya getirebiliriz.

Aşağıdaki eğitim videosunda bu konunun nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

http://vidoport.com/s/veri-dogrulama-ile-hucre-icindeki-resimleri-degistirmek-78-1128.html

http://www.vidoport.com, yıllık ve aylık abonelik sistemiyle çalışan, genel bilgisayar kullanımı ve MS-Office Programlarında bireysel ve kurumsal eğitimler veren online bir eğitim sitesidir. Tüm eğitimlere, kullanıcı adı ve şifre kullanılarak internet üzerinden rahatlıkla her yerden, günün her saati erişilebilir. Eğitim videoları 7/24 online izlenebilir, aynı zamanda örnek uygulama dosyalarıyla eğitimler bire bir takip edilebilmektedir. İleri Düzey Excel ve MS-Office programlarında uzmanlaşmak; online eğitimin zaman, mekan, hız, uygun maliyet avantajlarından yararlanmak isteyen pek çok kişiye eğitim verilmektedir. vidoport.com, profesyonel bilişim eğitimlerine odaklanmış yapısı ve kadrosu sayesinde, üyelerine ileri düzey eğitim imkanları sunmaktadır.

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.