Excel’de Çalışma Sayfaları Arasında Geçiş Yapmak


Excel’de çoğu zaman birden fazla çalışma sayfası ile çalışırsınız. Örneğin bir sayfaya veri girişi yaparken, diğer sayfaya toplamlar, ortalamalar gibi değerleri aldırabiliriz. Çalışma sayfalarının arasında geçişler yapmak için farklı yollar vardır.

Bunlar:

1- En bilinen yol, çalışma sayfasının isminin üzerine sol buton ile tıklamaktır.  Ekranda tüm sayfaların isimlerini görüyorsanız oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

2. Yöntem, Çalışma sayfaları arasında klavye ile geçiş yapmaktır. Sayfalar arasında klavye ile hareket etmek için Ctrl + PageUp ve Ctrl + PageDown tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu yöntem, özellikle veri girişi yaparken başka bir sayfa’daki değeri bakmak istemeniz durumunda, elinizi klavyeden kaldırman, hızlı bir şekilde sayfalar arası geçiş yapmak için kullanılır.

3. yöntem ise, eğer çok sayıda sayfa kullanıyorsanız oldukça işe yarayan bir yöntemdir. örneğin 10-15 sayfa ile çalışıyorsanız, sayfa isimlerinin tamamını göremezsiniz. Aradaki, sondaki sayfaya hızlı bir şekilde geçmek için, Excel dosyanızın en sağında yer alan  ve sayfalar arası geçişi sağlayan okların üzerinde sağ butona basarak, tüm sayfaların isimlerinin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Ömer BAĞCI-İleri Düzey Excel Eğitimleri

Ömer BAĞCI-İleri Düzey Excel Eğitimleri

Çok sayıda çalışma sayfası ile çalışıyorsanız, bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bknz. Çalışma sayfalarının diğer özellikleri ile çalışmak

http://goo.gl/lZ3rXM linkine tıklayarak, diğer Excel eğitim videolarımızı izleyebilirsiniz. Excel oynatma listemize http://goo.gl/A6M9Gw adresinden ulaşabilir Yukarıda anlatılan konunun ayrıntılarını ve bir çok konu başlığını Türkiye’nin Online Eğitim Portalı http://www.vidoport.com ‘dan 7/24 takip edebilirsiniz.

Reklamlar

About İleri Düzey Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2016 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal ve Bireysel Excel Eğitimleri veriyor..
Bu yazı Excel, Yaşam içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to Excel’de Çalışma Sayfaları Arasında Geçiş Yapmak

  1. ibrahim dedi ki:

    Benim de bir sorum olacak çalışma sayfaları arasındaki geçişi makro aracılığı ile butonla sağladıktan sonra excell kitabı altında bulunan sekmelere tıklayarak geçişleri nasıl iptal edebiliriz acaba

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s