Excel’de Bilinmeyenler.. Açıklama Pencerelerini Değiştirmek


Excel’de çok sayıda kısayol ve bilinmeyen yöntemler var. Örneğin İş dünyasında yoğun olarak kullanılan Açıklama Eklemek, hücre içine açıklayıcı bilgiler ekleyebildiğimiz için oldukça kullanışlıdır.

Açıklamalarının içine resim ekleme özelliği oldukça işe yarayan bir özelliktir.  Buraya tıklayarak Hücre içine eklenen Açıklamalara nasıl resim ekleneceğini öğrenebilirsiniz.

Hücre içine eklediğiniz açıklamaların pencerelerin boyutlarını ayarlayabildiğiniz gibi, bu pencerelerin şekillerini de değiştirebilirsiniz.

Hücre içine eklediğiniz açıklamaların şekillerini değiştirmek için nasıl bir yol izlemelisiniz. Bu linke tıklayarak, eğitim videomuzu izleyerek, eklediğiniz açıklamaların şekillerini değiştirebilirsiniz.

Excel’deki çok sayıda bilinmeyen ve kolaylıklar var. Bunları özel olarak hazırladığımız eğitim setlerimiz sayesinde vidoport.com’a üye olarak izleyebilir ve daha hızlı çalışabilirsiniz. Eğitim setlerimize buradan erişebilir ve vidoport.com’a bu linkten üye olarak eğitimlerinize hemen başlayabilirsiniz.

 

 

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.