Koşullu Biçimlendirme İle Bir Sütundaki İstediğiniz Değerleri Buldurmak.


Satış tablolarınızda bir sütundaki değere bağlı şart vererek koşullu biçimlendirme uygulayabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki tabloda eğer, C Sütununda bulunan değerlerden 45 ‘den büyük olanları Koşullu Biçimlendirme yoluyla bulmak isterseniz, tablonun tamamını seçtikten sonra Yeni Kural’da Biçimlendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan seçeneğinde formülü =$C3>=45 olarak belirlemeniz gerekir.

aa

 

Burada C3>45 yazarsanız yanlış olur. Mutlaka sütun sabitlemesi yapmamız gerekir. $C3>45 yazmamızın nedeni, C3 sütunundaki C ifadesini sabitleyerek C3, C4, C5,… gibi sadece sayının artmasını sağlamaktır.

Oldukça geniş bir konu olan Koşullu Biçimlendirme konusunun detaylı anlatımı http://www.omerbagci.com.tr adresini kullanarak erişebilirsiniz.

Ömer BAĞCI Bilişim Akademisi Online Excel, Ms Office dersleri alabileceğiniz bir online eğitim sitesidir. Excel Fonksiyonları gibi detaylı excel eğitimi alabileceğiniz sitemize 3 günlük üyelik ücretsizdir.

Detaylar için lütfen http://www.omerbagci.com.tr adresini ziyaret ediniz..

Ömer BAĞCI
Uzman Bilişim Eğitmeni
Yazar

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.