En İyi Excel kitabı olan İleri Düzey Excel 2013 Kitabı-Önsöz


En İyi Excel kitabı olan  ve Seçkin Yayıncılıktan yayına hazırlanan İleri Düzey Excel 2013 Kitabı Önsözü…

İleri Düzey Excel 2013 Kitabımız, Excel’i daha etkin kullanmak, Excel konusunda kendisini geliştirmek, Excel’in işlevlerini kullanmak ve Excel’deki bilinmeyen ipuçlarını keşfetmek isteyenler için hazırlanmıştır.

 

Adım adım ve sade bir anlatım dili ile hazırlanan bu kitap, önceki 4 baskıdan yapılan geri dönüşler, İleri Düzey Excel Eğitimlerinde karşılaşılan istekler ve sorulara göre yeniden düzenlenmiş, online eğitimler ile desteklenerek geliştirilmiştir.  

 

5. Baskısını yapan İleri Düzey Excel 2013 kitabımız; 3 ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar;

1.Bölüm Veri Analizi ve Raporlama: Bu bölümde Excel’i etkin kullanmak için, Koşullu Biçimlendirmeler yapmak, Veri Doğrulamayı Kullanmak, Sıralama Yapmak, Verilerinize Filtre Uygulamak, Özet Tablolar Oluşturarak Excel’i etkin bir biçimde kullanabileceğiniz tüm özelliklerin anlatıldığı bölümdür. Bu bölümü bitirince Excel’i oldukça etkin bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

2. Bölüm İşlevler ve İşlevlerin Ortak Kullanımları: Excel’de kullanılan işlevlerin kullanımlarının anlatıldığı bu bölümde, işlevler kategorilerine gruplandırarak örnekleriyle anlatılmıştır.  Excel’de kullanılan hemen hemen tüm işlevlerin kullanımları örnekleri ile birlikte anlatılmıştır. Bu bölüm sayesinde işlevleri etkin kullanarak, Excel’deki işlerinizi hızlandırabilir, işlevler ile birlikte daha etkin bir Excel kullanıcısı olabilirsiniz.

 

3. Bölüm Makrolar ve VBA: Makrolar kuşkusuz Excel kullanıcılarının en çok merak ettikleri ve Excel’i kullanmaya başlayanların en çok merak ettikleri konuların başında gelir. Makrolar oluşturarak, işlerinizi hızlandırmak ve oluşturduğunuz makroların kodlarında değişiklik yapma konuları bu bölümde sade bir anlatımla ve adım adım anlatılmıştır.

İleri Düzey Excel 2013 kitabımızla birlikte 49 TL değerindeki Online Bilişim Akademisinden İleri Düzey Excel, Excel İşlevler, Excel Uzmanlık ve Giriş-Orta Düzey Excel konularının yer aldığı Excel paketinden ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir.  Kitabımızda anlatılan konuları hem okuyarak, hem de izleyerek Excel eğitiminizi tamamlayabilir ve Excel bilginizi oldukça geliştirebilirsiniz.

 

Online Bilişim Akademisinden üyeliğinizi aktifleştirmek için kitabımızdaki farklı sayfalarda yer alan kodları www.onlinebilisimakademisi.com adresindeki giriş seçeneğinden yararlanarak girmeniz ve üyeliğinizi aktif hale getirmeniz gerekir. Siteye giriş kodları kitabınızın farklı sayfalarında yer almaktadır. 

 

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.