Shift Tuşu ile Boş satır ve sütunlar eklemek


Oluşturduğunuz tablolarda hücre ekleme işlemini farklı yollar ile yapabilirsiniz. Shift tuşunu kullanarak yapmak ise en az bilinen yöntemdir. Shift tuşunu kullanarak hücre eklemek-silmek için;

1. Aralığınızı seçin.

2. Doldurma kulpunda farenizin işaretçisini getirin ve Shift tuşuna basın ve basılı tutun.

vidoport.com

vidoport.com

3. Farenizin sol butonu ile aşağıya veya sağ-sola doğru çekip, fareyi bıraktığınızda hücrele-rin eklendiğini görürsünüz.

Benzer şekilde aşağıya doğru alanları seçerek, doldurma kulpunda Shift tuşuna basılı tuta-rak sağ-sola doğru farenizin sol butonuna basılı tutarak hareket ettirerek hücre eklemeleri yapabilirsiniz.

vidoport.com Online Bilişim eğitimlerinin yeni adresi

 

http://www.vidoport.com üzerinden Excel, İleri Düzey Excel Eğitimleri, Excel Uzmanlık Eğitimleri, Excel İşlevler eğitimleri, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Outlook, Google Drive, Libre Office eğitimleri ile Windows 8 ve Virüs Programlarının eğitimlerini alabilirsiniz. 

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.