Excel’de Koşullu Biçimlendirme ile Satış/Kota aralıklarını renklendirmek


Koşullu biçimlendirme ’de simgeleri kullanarak, belirlediğiniz değerlerin üstündeki, ortasındaki ve altındaki değerlerin işaretlerini değiştirebilirsiniz.

Koşullu Biçimlendirmeler-vidoport.com

Koşullu Biçimlendirmeler-vidoport.com

Buradaki satış rakamlarında 80.000 değerinden yukarıda olanları Yeşil Ok, 80.000-30.000 arasında olanları Sarı Ok, 30.000 den küçük olanları ise Kırmızı Ok olarak işaretleyebiliriz.  Buradaki rakam aralıklarını istediğimiz gibi belirlememiz de mümkündür.

Bunun için;

1-    Koşullu biçimlendirme simgelerini uygulayacağınız, rakamların bulunduğu aralığınızı seçin.

2-    Giriş sekmesinde yer alan Koşullu Biçimlendirme-Simge Kümeleri- Diğer Kurallar seçeneğini seçin.

3-     Buradaki Tür yazan kısma tıklayın ve Sayı değerini seçin.  Ekran görüntünüzün aşağıdakine benzer şekilde olması gerekir.

4-    Değer kısımlarına 80000 ve alt taraftaki alana ise 30000 yazın.

Koşullu Biçimlendirmeler-vidoport.com

Koşullu Biçimlendirmeler-vidoport.com

5-    Simge stili kısmından istediğiniz simge stilini seçebilirsiniz. Ok simgeleri, simge stilinin en üst kısmında yer alır.

6-    Tamam düğmesine tıklayın. Tekrar Tamam düğmesine tıklayın.

Seçmiş olduğunuz alana, koşullu biçimlendirmenin uygulandığını görürsünüz.

 

vidoport.com hakkında….
————————————————————————————————————————————————————-

Gelişen teknolojilere hızla ayak uydurmak, mesleki kariyerinizde bir adım daha öne gidebilmek için vidoport.com Online Bilişim Akademisindeki 7/24 online eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

Gerek kurumlara, gerek bireylere sunduğu üstün kalitedeki BT eğitim programlarıyla online eğitim sektöründe yerini alan vidoport.com Online Bilişim Akademisi, bütünüyle profesyonel bilişim eğitimlerine odaklanmış yapısı ve kadrosu ile en kaliteli eğitimi alabileceğiniz bir kuruluştur.

http://www.vidoport.com üzerinden Excelİleri Düzey Excel EğitimleriExcel Uzmanlık EğitimleriExcel İşlevler eğitimleriMicrosoft WordMicrosoft PowerPointMicrosoft OutlookGoogle DriveLibre Office eğitimleri ile Windows 8.1 ve Virüs Programlarının eğitimlerini alabilirsiniz.

vidoport Online Bilişim Akademisi; Online Bilişim Eğitimleri Veren, yıllık ve aylık abonelik üzerinden çalışan bir eğitim sitesidir. Tüm eğitimlere kullanıcı adı ve şifre kullanılarak vidoport.com üzerinden erişilebilir. Eğitimlere katılmak için internet bağlantısı gerekmektedir.

vidoport Online Bilişim Akademisi, işinizde bilgisayar ile ilgili ihtiyaç duyacağınız bilgileri bulmak için en hızlı yollardan biridir.

Kurumsal alanda da çok sayıda firma, personeline vidoport.com üzerinden online eğitimler aldırmaktadır.  Çalışanlarının mesai düzenlerini bozmadan eğitim almalarını sağlayan online eğitimler, düzenli olarak firmalara raporlanmakta ve katılanların eğitim süreçleri takip edilmektedir.

Online Eğitimlerimiz ile,

  •       Zamandan ve mekandan bağımsız olarak eğitimlerinizi alabilirsiniz.
  •       Eğitimlere başlama düzeyinizi siz belirlersiniz. İstediğiniz konudan başlayabilir, istediğiniz konuya geri dönebilirsiniz.
  •       İster tabletinizden, isterseniz cep telefonunuzdan eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  •       Kursa yetişme derdi olmadığı için eğitimlerinizi istediğiniz zamanda alabilir, istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  •       Eğitimlerde anlatılan konulardaki uygulama dosyalarını indirerek, eğitimle aynı anda uygulama yapabilirsiniz.
  •       Sürekli güncellenen içerikler ile güncel kalırsınız ve yeniliklerden haberiniz olur.

http://www.vidoport.com

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.