Excel’in Kadınlara Benzeyen Yönü… Makrolar


Excel’de makrolar, kuşkusuz ki Excel’in en güçlü yanlarından birisi. Eğer uzun listeler ile çalışıyor ve  bu listeler de sürekli düzenlemeler yapıyorsanız Makrolar çok işinize yarayacaktır.

Excel Makrolar; kayıt işlemi başlattıktan sonra, yaptığınız her işlemi kaydeder ve daha sonra bu işlemleri sırasıyla hızlı bir şekilde tekrar eder.

özellikle başka programlardan veri alarak, listeler alıp bu listeler üzerinde işlemler yapıyorsanız, Makrolar en iyi dostunuz olabilir.

Makrolar, kayıt işlemini başlattıktan sonra (Evlilik sözleşmesini imzaladıktan sonra) yaptığınız hiç bir şeyi unutmaz. Ne kadar da kadınlarımıza benziyor..

Örnek bir makro oluşturmak örneğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Makroları kullanmayı öğrenmek için http://www.vidoport.com adresinde bulunan Eğitimler sayfamızdan İleri Excel ve Etkin Excel kullanımı eğitimlerini izleyiniz.

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.