EĞERHATA İşlevi ile formüllerinizdeki hataları giderin…


Excel’de formüllerde karşımıza çıkan hatalardan kurtulmak için EĞERHATA  işlevini kullanarak formülleriniz de oluşan hatalardan kurtulabilirsiniz.

Aşağıdaki örnekte olduğu gibi, F3 değerini G3 değerine bölerseniz, eğer G3 hücresinde değer yoksa #SAYI/0! hatasına düşer. burada oluşan hatadan kurtulmak için EĞERHATA işlevini kullanabiliriz.

EĞERHATA İşlevi ile Formüllerdeki Hatalardan Kurtulmak

EĞERHATA İşlevi ile Formüllerdeki Hatalardan Kurtulmak

H3 hücresinde oluşturduğumuz formülde =EĞERHATA(F3/G3;””) düzenlemesini yaparsanız, öncelikle F3/G3 işlemi yapılır ve hata oluşan yerlerde “” yani boş değer karşımıza gelir.

EĞERHATA, F3/G3 işlemini yap, hata oluşan yerlerde, noktalı virgülden sonraki “”” (boşluk) ifadesini yaz demektir.

EĞERHATA İşlevi ile Formüllerdeki Hatalardan Kurtulmak

EĞERHATA İşlevi ile Formüllerdeki Hatalardan Kurtulmak

konunun eğitim videosunu izlemek için;

Youtube kanalımızda bulunan Excel videoları ile Excel programını öğrenebilirsiniz.  Ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz Excel sayesinde Excel eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.

http://www.youtube.com/bagciomer 

adresine tıkladığınızda karşınıza gelen Excel eğitimlerini izleyerek, Excel konusundaki eksikliklerinizi giderebilirsiniz.

Youtube kanalımızdaki Ücretsiz eğitim videolarımızdan farklı olarak Online Excel eğitimlerimiz ile İleri Excel kullanımı öğrenebilirsiniz. Hemen Excel programını öğrenmeye başlamak içinhttp://www.vidoport.com adresine üye olur.

vidoport.com’da konularına göre ayrılmış Excel eğitim videoları’nı örnek dosyaları indirerek, Excel eğitimlerinizi anlatılan dosya üzerinden çalışmayı sağlarsınız. Tüm konuları tamamladığınızda Başarı Belgenizi alabilirsiniz.

Online Excel eğitimleri için http://www.vidoport.com adresini ziyaret etmenizi öneririm.

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.