Excel’de Makroları Kullanarak, Satırlardaki En büyük-En Küçük değerleri bulmak


Excel’in Makrolar kullanımı, mantığını anladıktan sonra çok rahatlıkla kullanılabilir. kod yazmayı bilmeden, sürekli yapacağınız bir işlemi makro olarak kaydederek, çok hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Makroları oluşturduktan sonra illa kaydetmeniz de gerekmez. Örneğin uzun bir listede işlem yapmak için makro tanımlayarak, işinizi hızlandırabilirsiniz.

Aşağıdaki örnekte anlatıldığı gibi, her satırdaki en büyük, en küçük değeri bulmak için tek tek koşullu biçimlendirme yapmak yerine, makro tanımı yaparak, çok hızlı hareket edebilirsiniz.

Excel’de Makroların kullanımı ve Makro eğitimlerimiz için http://www.vidoport.com’u ziyaret edebilirsiniz.

http://www.vidoport.com  üzerinden Excel, İleri Düzey Excel Eğitimleri, Excel Uzmanlık Eğitimleri,Excel İşlevler eğitimleri, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Outlook, Google Drive, Libre Office eğitimleri ile Windows 8 ve Virüs Programlarının eğitimlerini alabilirsiniz.

http://www.vidoport.com

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.