Şarta Bağlı En Büyük, En Küçük ve Ortalama Değerlerini Buldurmak


Excel’de Mak, Min ve Ortalama İşlevlerini kullanarak, en büyük, en küçük ve ortalama değerlerini rahatlıkla buldurabiliriz.

Bu işlevler, herhangi bir şarta bağlı olmadan seçmiş olduğunuz aralığa göre işlem yaparlar.  Oysaki bu işlevleri Eğer işlevleri ile birlikte kullanırsak, verdiğimiz şarta uyan en yüksek, en düşük ve ortalama değerlerini bulabiliriz.

İleri Düzey Kurumsal Excel Eğitimleri için http://www.omerbagci.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Yukarıda anlatılan konunun ayrıntılarını ve bir çok konu başlığını Türkiye’nin Online Eğitim Portalı https://www.vidoport.com ‘dan takip edebilirsiniz.

Online olarak Excel, İleri Excel eğitimler için https://www.vidoport.com adresinden 7/24 Excel ve diğer konulardaki eğitimlerinizi alabilir, istediğiniz zaman eğitimlerinize kaldığınız yerden devam edebilir ve uygulama dosyaları üzerinde çalışarak hızlı bir biçimde Excel’i öğrenebilirsiniz.

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.