Excel’de listedeki değerlerin her birini ayrı sayfaya yazdırmak


Excel kullanırken, oluşturduğunuz listedeki değerlerin her birini ait olduğu sayfaya yazdırmak isteyebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte sigorta listesindeki sigorta firmalarının her birini ayrı sayfalara yazdırmak için yapmanız gerekenler anlatılmıştır.

listelerdeki değerlerin her birini ayrı sayfalara yazdırmak için Eğersay işlevini, Düşeyara işlevinin kullanımını bilmeniz gerekir. Eğersay işlevini kullanarak, her bir değerin kaç kez geçtiğini buldururuz ve düşeyara işlevi ile de bunu istediğimiz tabloya getiririz. Burada oluşan #YOK hatalarını gidermek için de Eğerhata işlevini kullanmamız gerekir.

Excel işlevlerini ve işlevlerin ortak kullanımlarını bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Excel eğitimlerinizi Youtube kanalımızdaki Excel eğitim videolarından tamamlayabileceğiniz gibi, eğitimlerinizi tamamlayarak sertifika almak istiyorsanız, http://www.vidoport.com adresine üye olarak veya İleri Düzey Excel 2013 kitabımızı satın alarak tamamlayabilirsiniz.

About Excel, İleri Excel ve Ofis Eğitmeni - Yazar Ömer BAĞCI

vidoport.com'da Eğitmen İleri Düzey Excel 2021 ve Bilgisayarın B'si kitaplarının yazarı. Kurumsal İleri Düzey Excel eğitimleri ve Excel raporlama eğitimleri alanlarında çalışıyorum.
Bu yazı Genel Excel ve diğer konular içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.